Možnosti v okolí

Termální lázně v Laa an der Thaya

Termální lázně v Laa an der Thaya

Vodní svět termálních lázní Laa je svým zůsobem jedinečný. Areál je obzvláště rozlehlý. Rozprostírá se celkem na 7.800 m2. Kromě různých bazénů Vás zvou četné odpočinkové zóny k relaxaci a oddechu. Léčivý pramen "Laa Thermal Nord I" obsahuje sodík, chlorid, jód a jiné minerály, které proudí do všech bazénů termálních lázní Laa. Za sekundu vytryskne ze země 6,3 litrů termální vody o teplotě 42 stupňů Celsia s příznivou hodnotou pH 7,36. Více informací zde.

Krokodýlí farma ve Velkém Karlově

Krokodýlí farma ve Velkém Karlově

V areálu Agra Jevišovice a.s. v obci Velký Karlov se nachází farma zabývající se chovem krokodýlů nilských. Návštěvníci farmy ve Velkém Karlově mají možnost na vlastní oči vidět 30 ks osmiletých a 54 ks šestiletých krokodýlů. Nově je otevřeno od 1.10.2011 prezentační terárium v Jevišovicích!! info na tel.: 515 266 711. Zde můžete vidět 35 krokodýlků v novém exotickém prostředí. Agro Jevišovice chová 205 kusů těchto živočichů. 40 kusů je osmiletých o maximální délce 3 m, kteří tvoří základní stádo chovu. Dalších 165 ks je šetiletých o průměrné délce 1,8 m. Více informací, otevírací doba a ceny zde.

Cyklostezka Brno - Hevlín - Vídeň

Cyklostezka Brno - Hevlín - Vídeň

Trasa je vedena po stezce určené výhradně pro cyklisty či po méně frekventovaných obslužných komunikacích či silnicích nižší třídy. V ČR vede trasa převážně po dálkové cyklistické trase č.4 (od soutoku řek Svratky a Svitavy v Brně až do Hevlína po Jantarové stezce). V Rakousku vede nejdříve po mezinárodní dálkové trase Eurovelo č.5 z Laa an der Thaya až k Mistelbachu, kde se napojuje na Eurovelo č.9. Před Vídní se Eurovelo č.9 napojuje na Dunajskou stezku a využívá místní sítě vídeňských cyklostezek. Další informace naleznete zde.

Vinařské stezky a vinařské cyklostezky

Vinařské stezky a vinařské cyklostezky

Moravu protkává více než tisíc dvě stě kilometrů značených tras známých jako Moravské vinařské stezky, které vytyčila a spravuje Nadace Partnerství. Jakmile narazíte na symbol vinařských stezek, siluetu sklepa, jste na správné cestě. Stezky se klikatí vinařskou krajinou, zahýbají k vyhlídkám, procházejí sklepními uličkami a propojují významné vinařské obce. Další užitečné informace naleznete www.wineofczechrepublic.cz a www.jizni-morava.cz.